Pogoda w Czarnej Wodzie

Trasy

Wszystkie trasy rzeki  są bardzo malownicze i atrakcyjne krajobrazowo. Wielu miłośników przyrody postrzega Wdę jako rzekę typu podgórskiego, chociaż płynie ona na typowej nizinie.   Tereny nad rzeką są uważane za niepowtarzalnie piękne. Trasy przedstawione przez nas są przykładowe. Nasza oferta jest elastyczna i indywidualnie można ją dopasować do państwa potrzeb.  Najdłuższa trasa jaką proponujemy zaczyna się we wsi Borsk (24km do bazy 6-8 godz.), kończy się w Osowie Leśnym (21km od bazy 6-8 godz.) Jest to trasa weekendowa z postojem w naszej bazie w Czarnej Wodzie.

Trasy:

  • Trasa Bąk-Czarna Woda ok. 20 km (około 5-6 godzin spływu). Przepływamy pod  mostem  kolejowy linii Czersk-Kościerzyna. Możliwość postoju przy rezerwacie  Kamienne Kręgi (prawa strona ) 2 km do wsi, gdzie znajduje się neobarokowy kościół z 1933 r. W Wojtalu możemy zobaczyć dawny młyn wodny i mostek drogowy (Odry - Konarzyny) "przenoska" lewą stroną za staw Rybny (za młynem).
  • Trasa Wojtal-Czarna Woda ok.11km(około 2-3,5 godzin spływu) Przepływamy pod mostem kolejowy .Następnie obok kamienny pomnik Jana Pawła II upamiętniający spływ kajakowy i postój Karola Wojtyły w Czarnej Wodzie.
  • Trasa Czarna Woda- Czubek-Czarne ok. 10-13km (około 4 -5 godzin spływu). Na szlaku przepływamy obok zabytkowego kościoła rzymsko-katolickiego w Hucie Kalnej. Dopływamy do Czubka ok. 10 z Czarnej Wody. Po prawej stronie możliwość postoju i za drewnianym mostem mamy pole biwakowe. Następny postój to Czarne ok 13km. A tam czeka na nas pole biwakowe, w sezonie działa tu również gastronomia.
  • Trasa Czarna Woda- Osowo Leśne ok. 21km (około 6-8 godzin spływu). Pole biwakowe na prawym brzegu, dogodne miejsce do postoju.
  • Trasa Czarna Woda - Młynki ok. 30km (około 8-9 godzin spływu). Jest to jedna z najdłuższych tras począwszy od przystanków kolejno Czubek-Czarne. Możemy podziwiać również osadę Młyńsk, drewniany most drogowy. Postój w Młynku (po lewej stronie rzeki).

Oczywiście tras jest o wiele więcej i każdy znajdzie coś dla siebie.

Poniżej przybliżone odległości do i od bazy w Czarnej Wodzie:

Borsk 24 km – Bąk 20 km – Wojtal 11 km – BAZA Czarna Woda

BAZA Czarna Woda – Czarne 13 km – Osowo Leśne 21 km – Młynki 30 km

Dojazd

Zjechać z drogi krajowej 22 w Czarnej Wodzie na ulicę długą i kierować się prosto. Około 1,2 km dalej skręcić w prawo na ulicę krętą (droga gruntowa) 450m drogą krętą i jesteś na miejscu. Po prawej stronie znajduje się nasza przystań.

Kontakt