Pogoda w Czarnej Wodzie

Sprzęt

Kajaki VISTA Perception

Kajak polietylenowy dwuosobowy z otwartym kokpitem, bardzo wygodny i ergonomiczny za sprawą regulowanych siedzeń i podnóżków. Jest to kajak bardzo pojemny, stabilny i wyporny.

Bez problemu pomieści dwie osoby i bagaż. Kajak ten jest odporny na uderzenia i przetarcia. Wsiadanie jak i wysiadanie nie sprawi nikomu problemu.

Dodatkowy fotelik dla dziecka montowany do kajaka. Siedzisko powstało z myślą o najmłodszych uczestnikach spływu i ich rodzicach. Dodatkowe siedzenie dla dziecka jest idealnym rozwiązaniem dla 3-osobowych rodzin z małymi dziećmi. Dogodne usytuowanie fotelika zapewnia bezpieczeństwo dla dziecka i nie krępuje ruchów osób wiosłujących. Siedzonko udostępniamy bezpłatnie.

Główne plusy kajaków VISTA to:

  • Otwarty kokpit – ułatwiający wchodzenie i wychodzenie
  • Opływowy kształt, który pomaga sunąć gładko po wodzie
  • Regulowane podnóżki umożliwiające dopasowanie wygodnej pozycji zarówno dla małych jak i dużych osób
  • Wielkość kokpitu i przesuwane fotele – umożliwiają wygodne pływanie wraz z dodatkowym małym pasażerem lub zwierzakiem

Wiosła Egalis Swift

  • Turystyczne wiosło stworzone przede wszystkim do pokonywania rzek.
  • Sztywne, twarde pióro wykonane z fibrylonu - połączenia polietylenu i włókna szklanego, świetnie nadaje się do odpychania gdy pokonujemy liczne przeszkody.
  • W miejscach gdzie chwytamy drążek podczas wiosłowania znajduje się antypoślizgowa powłoka.
  • Drążek wykonany z lekkiego i wytrzymałego duraluminium.
  • Poniżej piór na drążku umieszczone są gumowe pierścienie zapobiegające ściekaniu nadmiaru wody na dłonie.
  • System łączenie pióra z drążkiem wyklucza możliwość powstawania jakichkolwiek luzów.

Kamizelki firmy AQUARIUS

Klasyczna kamizelka kajakowa, nakładana przez głowę lub wsuwana bokiem po rozpięciu klamer z prawej strony.

Dzięki odpowiedniemu wycięciu pod pachami kamizelka nie krępuje ruchów podczas wiosłowania. Pas krokowy zapobiegnie wyśliźnięciu się z kamizelki, jest to szczególnie ważne w sytuacji wpadnięcia do wody.

Odpowiedni materiał nie powoduje dyskomfortu w kontakcie ze skórą. Z przodu znajduje się mała poręczna kieszonka. Wszystkie rozmiary

Model kamizelki ratunkowej dla dziecka zapewnia poczucie bezpieczeństwa w wodzie najmłodszym. Duży i gruby kołnierz zwiększa stabilność dziecka znajdującego się w wodzie, utrzymując w pozycji pionowej.

Jaskrawy kolor, gwizdek, taśmy odblaskowe Solas to niezbędne elementy, które zapewniają bezpieczeństwo podczas akcji ratunkowej. Zapięcie: dwie taśmy z klamrami, dwa sznurki ściągające. Pasy krokowe zapobiegają wysunięciu się z kamizelki. Zgodność z normą PN-EN ISO 12402-04:2007.

Kamizelki ratunkowe dziecięce posiadają wygodny obszyty pas krokowy. Na tylnej stronie kamizelki został wszyty uchwyt, który ułatwia wyciągnięcie dziecka z wody. Dostępne dwa rozmiary.

Kamizelki ratunkowe dla najmłodszych firmy AQUARIUS

Dojazd

Zjechać z drogi krajowej 22 w Czarnej Wodzie na ulicę długą i kierować się prosto. Około 1,2 km dalej skręcić w prawo na ulicę krętą (droga gruntowa) 450m drogą krętą i jesteś na miejscu. Po prawej stronie znajduje się nasza przystań.

Kontakt